Защо индийските жени не ходят до тоалетната
Условията в обществените тоалетни в Индия са ужасни. Неприятни миризми, петна от различен произход, вездесъщи мухи, които са чести преносители на болести.
Можете да забравите за тоалетната хартия. Няма къде да си измиете ръцете. За да избегнат контакт с мръсните тоалетни чинии, жените се стараят да не пият нищо през деня и да издържат няколко часа.
Това впоследствие води до заболявания и здравословни проблеми като цяло. Засегнати са до 300 милиона индийски жени. Половината от индийките признават, че поне веднъж са имали проблеми, свързани с посещение на обществена тоалетна.
Отдалечеността на уличните тоалетни често е проблем. Тъй като в селата и населените места обикновено няма битови тоалетни, с малки изключения, човек трябва да отиде до улична тоалетна, която не винаги е наблизо.
Освен това състоянието на повечето тоалетни е много лошо. Много от тях са отворени, без врати, а наоколо е пълно с хулигани, така че индийските жени умишлено се ограничават до храна и вода, за да не ходят до тоалетна повече от веднъж на ден.
Жените в Индия обикновено ходят до тоалетната по двойки - рано сутрин или късно вечер. Това е оправдано, защото те често се сблъскват с нападения по пътя към тоалетната и трябва постоянно да слушат шеги от мъжете.
Но някои имат късмет
Културните норми на патриархалното общество са все още силни в Индия. Индийските жени поемат много от отговорностите за домакинството и отглеждането на децата, но просто не могат да се грижат за здравето си.
recommended article preview
Косата ще порасне отново! Без значение колко тежка е плешивостта
В някои части на страната например жените трябва да изминат няколко километра, за да донесат вода, и след това да я носят обратно в съдове на главите си. Това може да се случи няколко пъти, тъй като водата е оскъдна.
Мисия "Чисти тоалетни". Властите отдавна знаят, че страната е изправена пред санитарна криза. Самият Ганди казва през 40-те години на миналия век, че санитарните условия в страната са по-важни от независимостта.
.
Състоянието на тоалетните в Индия е толкова плачевно, че настоящият министър-председател Нарендра Моди обяви преди четири години грандиозен план "Чиста Индия". Според него в страната трябваше да бъдат изградени 100 милиона тоалетни.
Проблемът е особено остър в селските райони, където само най-богатите имат тоалетни вкъщи. Останалите трябва да използват уличните тоалетни или това, което е предоставила природата.
За съжаление този проблем засяга всеки втори човек в Индия. За щастие проблемът постепенно се решава, защото властите възнамеряват всяка секунда в Индия да има нова тоалетна.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.